OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2e1bcca5e5.jpg

Erzurum UÖD, 48 farklı ülkeden Erzurum'a gelen ilim muhaciri öğrencileri, iftar vesilesiyle aynı sofrada buluşturuyor.

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği (ERULDER), 48 farklı ülkeden Erzurum'a gelen ilim muhaciri öğrencileri, Ramazan iftarları vesilesiyle aynı sofrada buluşturuyor.

Ümmetin Gençleri Bir Sofrada" sloganıyla hareket eden ERULDER, Ramazan ayı boyunca her gün uluslararası öğrenciye iftar yemeği ikram ediyor. ERULDER Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Halit Aksakal, "Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği olarak yıl içerisinde eğitimden rehberliğe, barınma ve sağlıktan gıda yardımlarına kadar birçok alanda misafir öğrencilerimize hizmet etmeye çalıştık. Ramazan ayı vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz "Ümmet İftarları" vesilesiyle de 48 farklı ülkeden kardeşlerimizi bir araya getirdik. Bu iftarlar vesilesiyle Erzurum halkıyla öğrencilerimizi buluşturduk" dedi.

Aksakal, ERULDER'in düzenlemiş olduğu bu iftarların misafir öğrencilerin hem birbirleriyle hem de Erzurum halkıyla tanışıp kaynaşmalarına vesile olduğunu, aynı inanca sahip 48 farklı ülkenin insanını kardeşlik bilinciyle bir araya getirdiğini, bu iftarların düzenlenmesinde maddi ve manevi katkı sunan tüm hayırseverlere ve gönüllülere teşekkür ettiğini bildirdi.

event-news-white

News from our associations