OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2393c233e0.png

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği TÖMER de eğitim gören öğrencilere Erzurum tarih ve kültür gezisi organize etti.

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği TÖMER de eğitim gören öğrencilere Erzurum tarih ve kültür gezisi organize etti.

Atatürk Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezine ( TÖMER )de Türkçe hazırlık eğitimi gören 10 ülkeden 60 öğrenci Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneğinin ( ERULDER ) yapmış olduğu organizasyonla Erzurum’un tarihi turistik yerlerini görme fırsatı buldu.

Tarih ve kültür gezisi kapsamında 

İlk olarak 1179 yılında yapılan Ulu Camiyi ziyaret eden misafir öğrenciler Ulu Camiye hayran kaldılar. Tur rehberleri eşliğinde geziye devam eden uluslararası öğrenciler Çifte Minareli Medresenin taş işçiliğine ve Türk motiflerinin ustalıkla taşa işlenmesini yerinde gördüler. Daha sonra Osmanlı-Rus savaşında şehir korumasında kullanılan Aziziye Tabyalarına giden öğrenciler Nene Hatunun kabri başında fatiha okudular. Son olarak Palandöken Dağına çıkan misafir öğrenciler şehre yukarıdan bakma fırsatı buldular. Palandöken Dağının heybeti ve Erzurum’un eşsiz güzelliğini dile getiren öğrenciler burada bu şehirde bulunmaktan memnun olduklarını ifade ettiler. Toplu fotoğraf çekiminin ardından misafir öğrenciler bu geziyi düzenleyen dernek yöneticilerine ve gezinin yapılmasına destek olan Erzurum Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Bu yıl Erzurum’a gelen misafir öğrenciler içerisinde Afganistan, Suriye, Irak, Komor Adaları, Kazakistan, Myanmar, Zimbabwe, Almanya, Letonyalı öğrenciler bulunuyor.

event-news-white

News from our associations