OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/78948f4964.jpg

KULDER Uluslararası Öğrenciler Akademisi sertifika teslim töreni ve iftar yemeği düzenledi. İftar yemeği ve sertifika töreni

KULDER Uluslararası Öğrenciler Akademisi sertifika teslim töreni ve iftar yemeği düzenledi. İftar yemeği ve sertifika törenimize öğrencilerimizin yanı sıra, Avukat/Edebiyatcı/TV Programcısı Hayati inanç , KULDER Genel başkanı sayın Umut ÖZÇELİK, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkan Sayın ahmet TAŞAN ve akademimizde ders veren hocalarımız katıldı.

Edebiyatçı-Yazar Hayati İnanç’ın doyumsuz sohbeti büyük ilgi gördü. ”En değerli iş insana yatırım” diyerek; klasik eserlerden edindiği heyecanı gençlerle paylaşmak hayat tarzı olan ve TRT’de “Can Veren Pervaneler” programını sunan İnanç, Divan Edebiyatından şiirler okudu. İnanç, Kanuni Sultan Süleyman’ın Trabzonlu olması hasebiyle özellikle Muhibbi Divanı’ndan örnekler verdi. İnanç, “Kanuni Sultan Süleyman şair Baki’yi sarayda koruması altına alıp, ona şiirler yazdırdı. Birbirlerine şiirlerle cevap verirlerdi. “dedi. İnanç ayrıca Ramazan şiirlerine de değindi ve Kanuni döneminde yaşanan Ramazan hikayelerini şiirleştirilmiş haliyle öğrencilerle paylaştı.

event-news-white

News from our associations