OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/42f5f8ebe8.png

Elsine Uluslararası Edebiyat Dergisi'nin 6. sayısı, “Yetim ve Çocuk” konusuyla çıkıyor.

“Medeniyetimizin Şiir Coğrafyası” sloganıyla yola çıkan Elsine Uluslararası Edebiyat Dergisinin 6. sayısı, “Yetim ve Çocuk” konusuyla çıkıyor. Çok yakında okurları ile buluşacak olan dergimizin önsözünü beğeninize sunuyoruz:

Yüreğimizin en yufka yanıyla cennete giden yolda, masumiyetin başkenti olan yetim hayatların dünyasına değinelim istedik bu sayımızda, Çocuk ve Yetim. Kana bulanmış beton duvarlar arasında teknolojinin ve modernizmin saldırıları karşısında günden güne kan kaybeden ruh dünyamıza dokunan bir merhamet elidir; bir çocuğa gülmek, bir yetimin başını okşamak. Algı operasyonlarıyla karartılmış zihin dünyamıza açılan taze bir ışıktır; yetime umut olmak, yüreğine dokunmak. Onulmaz yaralar içindeki insanlığımız bazen bir minik tebessümle bazen de gözyaşlarıyla umutlanıyor yarınlara.

“Medeniyetimizin Şiir Coğrafyası” sloganıyla yola çıkan Elsine Uluslararası Edebiyat Dergisinin 6. sayısı, ülkemizde eğitim gören misafir öğrencilerin Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği çatısı altında yürüttükleri hazırlık çalışmaları neticesinde ortaya çıkmıştır. Dergide yer alan şiirler öğrenciler tarafından derlenip çevirileri yapılmıştır. Avrupa, Asya ve Ortadoğunun şairleri yetimlerin dünyasında nasıl bakıyor çocukların hayalleri şairlerin fikirlerinde nasıl filizleniyor bu sayıda sizleri bekliyor. ‘Yetim ve Çocuk’ sayısında 14 farklı dil ile yayınlanacak olan Elsine; Affon Oromcasından Koreceye, İspanyolcadan Urducaya uzanıp medeniyetleri birleştiriyor. Yeni sayılarda buluşmak ümidiyle emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

event-news-white

News from our associations