OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6d9548d911.jpg

Edirne’de, Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ve Yeşilay Edirne Şubesi’nin organizasyonu ile “Bağımlı Olma, Özgür Ol” konfe

Edirne’de, Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ve Yeşilay Edirne Şubesi’nin organizasyonu ile “Bağımlı Olma, Özgür Ol” konferansı düzenlendi.
 
8 Mart Perşembe günü Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nun da düzenlenen etkinliğe uluslararası öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan ve Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç’in selamlama konuşmaları ile başlayan konferansın sunumunu, Sosyolog ve Aile Danışmanı Nil Uçak Alesçi gerçekleştirdi.
 
Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan konuşmasında “Yeşilay bağımlılıkla mücadele kapsamında önemli çalışmalar yapıyor. Alkol, sigara, uyuşturucu bağımlılığının yanı sıra günümüzde yeni bir bağımlılık türü olarak teknoloji ortaya çıktı. Yeşilay bu konuda da çok titiz çalışmalar yapıyor. Genç kardeşlerimizin her türlü bağımlılıktan uzak durmalarını diliyorum. Bağımlılıktan kurtulmanın ise en önemli yolu ilk adımdır bu da kişinin her türlü zorluğa göğüs gererek bağımlılıktan kurtulmaya karar verdiği andır” dedi.
 
Hakan Çalışkan’ın ardından konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıkan Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç ise “Gençlerin bağımlılıktan uzak durması adına çok önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi. Yeşilay olarak insanların sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmelerini arzu ettiklerini belirten Bilgiç, bunun da ancak bağımlılıktan uzak durarak mümkün olabileceğini belirtti.
 
Selamlama konuşmalarının ardından , Sosyolog ve Aile Danışmanı Nil Uçak Alesçi "Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma" ile alakalı sunumunu gerçekleştirdi. Alkol ve uyuşturucu maddeler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Alesçi, uyuşturucu madde kullanım yaşının her gecen gün düştüğünü ifade etti.

event-news-white

News from our associations