OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a135e6241c.png

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programları Kapsamında Desteklen


Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programları Kapsamında Desteklenen 'Yarınlar Bizim İçin' isimli projemizin tanıtım programı ile 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Dönemi açılışını da gerçekleştirdi.

Açılış Programına katılan UDEF Temsilcisi Mahmut Oğuz, UDEF' in misyonu ve vizyonu ile alakalı konuşmalarını gerçekleştirdi. 
Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanımız Hakan Çalışkan, projenin öğrenciler arasındaki kardeşlik bağını güçlendireceğini söyledi.Projenin 7 ay boyunca süreceğini belirten Çalışkan, şunları kaydetti: 
"Projemizde çok kapsamlı etkinliklerimiz var. 2 haftada bir kardeşlik kahvaltı sofraları kuracağız. Bu buluşmalarda ülke ülke bir araya gelip ülkeleriniz ile alakalı istişarelerde bulunacağız. İngilizce, Almanca, Türkçe ve Osmanlıca dil kurslarımız olacak. Üniversitemizde ülke tanıtım günleri düzenleyeceğiz ve günün sonunda ülkelerinize özgü bir yiyeceği tanıtıp ikramını yapacağız. Futbol turnuvamız olacak. 12 ülkeden gelen öğrenci kardeşlerimizin oluşturduğu takımlar uluslararası kardeşlik kupasını yapacağız. Piknik organizasyonlarımız olacak. Playstation Turnuvası da gerçekleştirilecek. Proje sonunda da Bursa'ya bir kültür gezimiz olacak. Projemiz Ekim ayında başlayacak ve Nisan ayında sona erecek. Projenin başarılı bir şekilde geçmesini ve tüm kardeşlerimizin katılım göstermesini temenni ediyoruz." dedi.
Programda ayrıca burs başvurularının alınmasının yanı sıra Trakder Akademi adı altında gerçekleştirilecek Akademi programları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. 

event-news-white

News from our associations