OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b54a5d94395314cb5963c1b207cb2e6ed.jpg

ERULDER'den Misafir Öğrencilere Moral Gezisi

Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrenciler Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneğinin tertip etmiş olduğu gezi organizasyonu ile şehrin tarihi ve kültürel yerlerini gezme imkanı buldu. 

 

Gezi programı öğrencilerin sabah erken saatlerde Tortum’da yaptıkları kahvaltıyla başladı. Buradan geçmişi 10.yüzyıla dayanan Öşvank Kilisesi’ne geçen öğrenciler, kilise hakkındaki bilgiyi Gürcistanlı öğrenci Miranda'dan dinlediler. Bir süre Tortum Gölü çevresinde yürüyüş yapıp gölde bulunan motorla gezintiye çıkan misafir öğrenciler, Tortum Şelalesi’nin eşsiz ve büyüleyici güzelliği karşısında hayranlıklarını bol bol fotoğraf çekerek gösterdiler. 

 

Bir tabiat harikası olan Tortum Şelalesi’ne gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Kazakistanlı öğrenci Khadizha duygularını şöyle ifade etti: ''Bugün burada olmaktan mutluluk duydum. Finaller öncesi bize bu fırsatı sunan Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneğine teşekkür ederim.''

 

Tortum Şelalesinden sonra yürüyerek Yedi Göller’e geçen öğrenciler burada akşam yemeklerini yiyerek günün  yorgunluğunu üzerlerinden attılar. Finaller öncesi yapılan gezi, öğrencilere moral kaynağı oldu.

event-news-white

News from our associations