OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bf666402166fe4aec92bc27b833c04f61.jpeg

Dünyanın Sesi Gazetesi 2. Sayısı ile Yayında

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği’nin çıkarttığı Dünyanın Sesi gazetesi 2.sayısı yayınlandı. Uluslararası öğrencilerin kaleme aldığı pek çok yazıdan derlenen Dünyanın Sesi gazetesi bu sayısında farklı konulara değindi.


İzmir Uluslar arası Misafir Derneği’nin çıkarttığı Dünyanın sesi gazetesi 2.sayısı yayınlandı. Uluslararası öğrenciler tarafından kaleme alınan pek çok yazının derlendiği gazetede,öğrenciler kendi ülkelerinin sorunlarını, güzelliklerini ve yöresel yerlerini ele aldıkları yazılarla ve farklı bakış açılarıyla kendi ülkelerine pencere aradılar.


Gazetenin ikinci sayısı için misafir öğrencileri tebrik eden İzmir Misafir Öğrenciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çevik, “ Burada yaptığımız iş çok değerli. Gazetede pek çok öğrencinin emeği var. Gazete onların hayatlarına ışık tutmakta bir nevi. Farklı ülkelerden gelen öğrenciler sadece bölümlerini okumakla kalmıyorlar ayrıca geride kalıcı eserler de bırakıyorlar. Onlara bu fırsatı sunabildiğimiz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.


Medya ve İletişim Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Awufi Issa, “Gazeteye yazı yazmak bölümümden dolayı bana deneyim oldu. İlk defa böyle bir şeyi tecrübe ettim ve bu beni motive etti. Türkiye’de  olmaktan ve böyle işler yapmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

event-news-white

News from our associations