OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b9832ecc6b4e945508247f386ce049de5.jpg

Dünyanın Renkleri Bir Sofrada

Farklı coğrafyalardan Türkiye'ye gelen öğrenciler İstanbul’da iftar sofrasında buluştu. 

 

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonuna (UDEF) bağlı Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği, "Dünyanın Renkleri Bir Sofrada" sloganıyla farklı coğrafyalardan Türkiye'ye okumaya gelen misafir öğrencilerin katılımıyla geleneksel iftar programını Miniatürk Sosyal Tesisinde gerçekleştirdi.

 

ÜMMETİN GELECEĞİ BU GENÇLER

 

Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği’ne teşekkür ederek konuşmasını başlayan UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, "Her sene bizi böyle nezih, güzel bir ortamda birlikte oluyoruz. Bu durumdan dolayı çok sevinçliyiz ama diğer taraftan Ramazan birkaç gün sonra biteceği için üzgünüz. İnşallah ümmetin geleceğini oluşturacak olan uluslararası öğrenci kardeşlerimizdir" şeklinde konuştu. 

 

TÜRKİYE'NİN GÖNÜL ELÇİLERİ

 

"Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca derneğimizde öğrenci kardeşlerimizle iftar yapıyoruz. Bu maneviyat dolu günlerimizi ayrıca büyük bir iftar buluşmasıyla da devam ettirmiş oluyoruz" diyen Turkuaz UÖD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mesut Sürücü ise, şu ifadelere yer verdi: "Ülkelerinden hicret ederek ve Türkiye'yi "Benim Ülkem Türkiye" hissiyatıyla seven burada ilim tahsil eden uluslararası öğrencilerimizle geleneksel iftar programımızda buluşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl mezun olan öğrencilerimiz var. Elbette ülkelerine döndükleri zaman Türkiye'nin gönül elçileri olacaklar ve bu çalışmaları daha da büyük hale getirerek faydalı olmaya çalışacaklar inşallah." İfadelerini kullandı.

event-news-white

News from our associations