OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c5046c7fda4248fc8c38d0a6134b50de.jpg

Dünyanın Problemlerine Çözüm Arayışında Yeni Bir Bakış Açısı: Uluslararası Öğrenciler

Denizli’de üniversite eğitimine devam eden uluslararası öğrenciler, Pamukkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen, “Dünyanın Problemlerine Çözüm Arayışında Yeni Bir Bakış Açısı: Uluslararası Öğrenciler" başlıklı konferansta bir araya geldi.


Pamukkale Üniversitesi İİBF Konferans Salonunda, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ın sunumu ile gerçekleştirilen program, Pamukkale Uluslararası Öğrenci Derneği ve Pamukkale Üniversitesi uluslararası öğrenci topluluğunun ev sahipliğinde yapıldı.


“Dünyanın Problemlerine Çözüm Arayışında Yeni Bir Bakış Açısı: Uluslararası Öğrenciler" başlıklı konferansa çok sayıda uluslararası öğrencinin yanı sıra, Eğitim Bir-Sen Üniversite Şube Başkanı Mehmet Akif Baysal, Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu ve Toç Bir Sen Şube Başkanı Osman Tavşan, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü Nuray Alan ve Ensar Vakfı Başkanı Abdullah Başgün de katıldı.


Sunumuna Türkiye’de eğitim alan uluslararası öğrencilerin sorumluluklarını hatırlatarak başlayan Dr. Mehmet Ali Bolat, “Türkiye’de eğitim alan bireyler olarak sizlerin üzerine düşen bazı sorumlulukların olduğunu düşünmekteyim. Hemen hemen her birinizin geldiği coğrafyalarda sıkıntı ve problemler yaşanıyor ve inanıyorum ki o problemleri çözecek olanlar sizlersiniz. Burada kaldığınız sürece belli şeyler yapmanız, öğrenmeniz ve belli şeyler üreterek ülkenize dönmeniz gerekiyor. Her şey bir insanla başlıyor. Rahmetli hocamız Erbakan’ın meşhur bir sözü vardır: bir çiçekle bahar gelmez, yani tek bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar da bir çiçekle başlar. O bir tane çiçeği görmemiz lazım ve siz kendi coğrafyalarınız için o baharda açan ilk çiçek olmalısınız’’ dedi.


Misafir öğrencilerin dikkatle takip ederek notlar aldığı program, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından nihayete erdi.

event-news-white

News from our associations