OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d726f9ec26.png

Faklı ülkelerden uluslararası öğrenciler Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneğinin düzenlediği Tanışma Kahvaltısı programınd

Faklı ülkelerden uluslararası öğrenciler Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneğinin düzenlediği Tanışma Kahvaltısı programında bir araya geldi.

Dünyanın farklı ülke ve coğrafyalarından gelip Trabzon’ da üniversite eğitimine devam eden uluslararası öğrenciler Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneğinin Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile yürüttüğü ‘Biz bir milletiz’ projesi kapsamında 28 Ekim Cumartesi günü dernek merkezinde düzenlediği tanışma kahvaltısı programında bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma imkanı buldu.


‘Renklerimiz farklı olsa da gönüllerimiz bir’

Tanışma Kahvaltısı programında bir konuşma yapan dernek başkanı Umut Özçelik ‘ Biz Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimi olarak her zaman Trabzon’ da eğitim için bulunan misafir öğrencilerimizin hizmetinde olacağız. Bu sene inşallah hem kabul edilen projelerimiz kapsamında hem de rutin olarak derneğimizin icra ettiği çalışmalar kapsamında olsun siz misafir öğrencilerimize yönelik faaliyetlerimiz olacak. Bizler bir bütünün parçalarıyız, renklerimiz farklı olsa da gönüllerimiz birdir. Aynı sofranın etrafında nasıl birleşiyorsak inşallah bir gün aynı ideal etrafında da ümmet olarak birleşeceğimizi umut ediyoruz. Bu sofrada inşallah kardeşliğimiz pekişiyor’ dedi.

Tanışma kahvaltısı programında UDEF 7. Bölge Başkanı YükSel Keleş’ te bir konuşma yaptı. Keleş konuşmasında farklı renklerin bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ‘ bizim için farklı olmak bir ayrışma nedeni değil Kuran- ı Kerimde de ifade edildiği gibi bir tanışma, kaynaşma nedenidir. Gerek UDEF gerekse KULDER olarak siz değerli misafir öğrencilerimizin hizmetinde ve yanında olacağız’ şeklinde konuştu.

Program yapılacak olan Futsal turnuvası takımlarının belirlenmesiyle son buldu.

event-news-white

News from our associations