OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bda857fb17e5d41e7acfcc2cbe0e565e8.jpg

Derneklerimiz Hafta Sonunu Dolu Dolu Geçirdi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) bağlı olarak çalışmalarını gerçekleştiren derneklerimiz, hafta sonunu düzenledikleri etkinliklerle dolu dolu geçirdiler.

 

Dünyanın birçok ülkesinden üniversite eğitimi almak üzere ülkemizi tercih eden binlerce uluslararası öğrenciye yönelik federasyonumuzun çatısı altında hizmet veren ve onların hayatlarına müspet manada dokunacak faaliyetler gerçekleştiren derneklerimiz, bu hafta sonunu da çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrenciler için keyifli kıldı. Derneklerimiz bu kapsamda uluslararası öğrencilerin kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini, dünyanın farklı coğrafyalarından gelen öğrenci kardeşleriyle bir araya gelip kaynaşmalarını sağlamak maksadıyla pikniklerden gezilere, kahvaltı programlarından doğa yürüyüşlerine birçok farklı etkinlik düzenledi.

 

Derneklerimizde Hafta Sonu:

 

 

Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği

Kahvaltı ile başlayan piknik programı halat çekme, yumurta taşıma yarışı, çuval yarışı, voleybol vb. etkinliklerle devam etti. Öğlen yemeği ve tabiat gezisinin ardından nihayete eren piknik programına UDEF Başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül ziyarette bulunarak, uluslararası öğrencilerle ve dernek yöneticileriyle sohbet etti.

 

 

 

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği

Çalışmalarıyla 150 ülkeden uluslararası öğrencilere hitap eden Mihmandar derneğimiz düzenlediği "Doğa Yürüyüşü ve Temiz Çevre Etkinliği" programıyla uluslararası öğrencilerin hem çevreyle iç içe olmalarını hem de çevre bilinçlerinin pekiştirilmesini sağladı.

 

 

 

Mihrimah Uluslararası Öğrenci Derneği

Derneğimiz gönüllülerine yönelik düzenlediği Tanışma ve Vefa Kahvaltısı ile yeni eğitim-öğretim dönemine hoş geldin dedi.

 

 

 

Sakarya Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği

Derneğimizin öğrenci teşkilatı kahvaltı programında bir araya geldi. Eski bölge başkanları yeni bölge başkanlarına tecrübe aktarımında bulunurken aynı zaman da yeni eğitim-öğretim dönemine yönelik fikir teatisinde de bulunuldu.

 

 

 

Selam Uluslararası Öğrenci Derneği

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği Gönüllü Medeniyet Elçileri Projesi kapsamında derneğimiz tarafından düzenlenen ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği Kardeşlik Pikniği’ne UDEF Başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül de katılım göstererek uluslararası öğrencilerle ve derneğimizin yöneticileriyle bir araya geldi.

 

 

event-news-white

Other News