OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b569331c3025c4ba58148a30888028450.jpeg

Denizli UÖD’den Uluslararası Öğrencilere Bursa Gezisi

Denizli Uluslararası Öğrenci Derneğimiz uluslararası öğrenciler için “Bursa Şehir Gezisi” düzenledi.

Üniversite eğitimi için dünyanın birçok ülkesinden Denizli’ye gelen uluslararası öğrenciler için Denizli Uluslararası Öğrenci Derneğimiz T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen projeleri kapsamında “Bursa Şehir Gezisi” düzenledi. Geziye katılan 45 kadar uluslararası öğrenci hem Türkiye’nin farklı şehirlerindeki tarihi ve doğal güzellikleri görme fırsatını yakaladı hem de yolculuk boyunca kendileri gibi Türkiye’ye dünyanın farklı coğrafyalarından gelen öğrencilerle tanışıp kaynaşma şansını elde etti.

 

 

Gezi boyunca Bursa şehrinin tarihi ve kültürel güzellikleri uluslararası öğrencilere profesyonel rehber eşliğinde tanıtıldı. Denizli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanımız Ali Durmuş: “Uluslararası öğrencilerin ülkemizin güzelliklerini görmesi ve tanıması amacıyla düzenlenen gezimiz ile öğrencilerin gelecekte de ülkemizi ziyaret etmeleri amaçlanmaktadır.” dedi. 

 

Geziye katılım gösteren uluslararası öğrenciler, kendilerine Türkiye’nin güzelliklerini yerinde tanıttıklarından ve “Biz bir milletiz” olgusunu yaşattıklarından dolayı Denizli Uluslararası Öğrenci Derneğimizin yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.

event-news-white

News from our associations