OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a9c11aa23e984f9bb23ec58b9ec8c2cd.jpg

Çanakkale’de 2. Uluslararası Şiir Gecesi Programı Gerçekleşti

Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği (CUODER) ve ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğunun birlikte düzenlediği II. Uluslararası Şiir Gecesi programı ÇOMÜ Hüseyin Akif Terzioğlu Yerleşkesi Troya Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

 

Misafir öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa İl Dernekler Müdürü İbrahim Yerli, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Doğancı, Eğitim Bir Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Can, ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Aşkın Koyuncu, Prof.Dr Ahmet Ünver, Dr. Gürkan Ergen, Doç. Nimetullah Akın, Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu Danışmanı Enes Yaşar, Topluluk Başkanı Mahad Hassan Musse, ÇOMÜ öğretim üyeleri katıldı. 

 

“misafir öğrencilerimize eğitim ve rehberlik hizmeti veriyoruz”

 

Türkmenistanlı misafir öğrenci Atajan Bayramov ve Kırgızistanlı Elia Kerimbekova’nın yaptığı program, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı ve Gineli Abdoulaye Diallo’nun Kuran’ı Kerim Tilaveti ile devam etti. ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu Başkanı yaptığı konuşmasında “Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği kurulduğu günden bu yana misafir öğrencilerimize eğitim ve rehberlik hizmeti vermenin yanında, imkânlarımız ölçüsünde öğrencilere maddi ve manevi destek sağlamayı, öğrencilerin karşılaştığı her türlü sıkıntıda onlarla beraber olmayı kendine görev edinmiştir. Bu kapsamda ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu ile birlikte birçok faaliyet gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu sebeple programın hazırlanmasında emeği geçen herkese özellikle misafir öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.


ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Aşkın Koyuncu’nun konuşmasından sonra 14 farklı misafir öğrenciler kendi dillerinde şiirler okudu. Sahne performanslarından dolayı Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, misafir öğrencilere teşekkürünü iletti ve katılan her bir öğrenciye plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından öğrenciler toplu fotoğraf çekerek programı nihayete erdirdi.
 

event-news-white

News from our associations