OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/30c88cfdfd.png

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği ülke tanıtım günlerinin bu haftaki misafiri Ça

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği ülke tanıtım günlerinin bu haftaki misafiri Çad oldu.

Çad tanıtım günleri kapsamında gerçekleştirilen programın sunuculuğunu İzmir’de eğitim hayatını devam eden Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi doktora öğrencisi Atteib Ousman Dahab’ın yaptı. Program Çad milli marşıyla başladı. 25 Kasımda gerçekleştirilen programda Çad’ın tarihi, kültürü, yemekleri, kıyafetleri, gelenek ve görenekleri üzerine bir sunum yapan Çad’lı Osman naifliği ile izleyicilerin beğenisini kazandı. 

Çad’lı öğrenciler geçmişten günümüze Çad’ın tarihi, kültürü, siyasi-ekonomik yapısıyla beraber Çad-Türkiye ilişkileri hakkında da geniş bilgi verdiler.

Misafir öğrenci Atteib Ousman ”Çad-Türkiye ilişkilerinin temeli Osmanlı dönemine kadar uzanmaktadır. Bu ilişkiler 2012 yılında açılan Türk büyükelçiliği ile inşallah daha da gelişecektir." dedi. 

Etkinliğin sonunda, İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Çevik Atteib Ousman’a güzel sunumundan dolayı teşekkür etti.

event-news-white

News from our associations