OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2ed4b8dece.gif

Adana'da uluslararası öğrencilere yönelik faaliyet gösteren UDEF’e bağlı Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği, Sarıçam Evli

Adana'da uluslararası öğrencilere yönelik faaliyet gösteren UDEF’e bağlı Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği, Sarıçam Evliya Çelebi Uygulama  Otelinde 24 farklı ülkeden 59 üniversite öğrencisine iftar ve mezuniyet programı düzenledi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile birlikte başlayan programda, Cibuti'den Meryem ve Singapur'dan Şefik isimli misafir öğrenciler mezun olan öğrenciler adına birer konuşma yaptı. Öğrenciler konuşmalarında, Türkiye'ye karşı minnet borçlarının olduklarını her ülkelerde artık mezun öğrenciler sayesinde Türkiye'nin  birer temsilcisi olduğunu ve Türkiye'yi gittikleri her yerde en iyi bir şekilde temsil edeceklerini dile getirdiler.

Kendilerine yardımlarından ve hizmetlerinden dolayı Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’na (UDEF) ve Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği’ne şükranlarını sunan öğrenciler Türkiye sevdalısı olarak ülkelerine dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. 

Öğrencilerin ardından konușmalarını gerçekleştiren Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı İbrahim Tokgöz ise misafir öğrencilerin mutluluklarına ev sahipliği yapmanın memnuniyetini yaşadıklarını belirtti. Tokgöz konuşmasında,  bir zamanlar Türkiye'den gençlerimizin yurt dışında üniversite eğitimi almak için hayal kurduklarını ama şimdilerde binlerce uluslararası öğrencinin üniversite eğitimi için Türkiye'yi tercih ettiğini dile getirdi.

Ayrıca Tokgöz, “Türkiye'yi tercih eden bu kardeşlerimizin hassasiyetlerini iyi biliyoruz, bu anlamda bu gençlerimize yönelik çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz, mezun olan bu kardeşlerimizin ümmet bilinci içerisinde insanlığın yeniden ayağa kalkmasına, kan ağlayan coğrafyalara merhem olacakları konusunda şüphemiz yok inşallah” dedi.

Konușmaların ardından 59 Türkiye mezunu misafir öğrenci için hazırlanan plaket, mealli Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı vb.. kitap ve hediyeler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Hayati Koca, Mehmet Çalışkan, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan Çelik, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzeddin Aydın, ASİM ve ADYAR başkanı Mahmut Eraslan, Radyo Barış Koordinatörü Yakup Kölay, ÇUDER yönetim ve kurucular kurulu üyeleri takdim etti.

Program, toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

event-news-white

News from our associations