OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/57926d5eeb.jpg

Misafir öğrenciler Uluslararası Çanakkale Bienal'i kapsamındaki sosyal projeye destek oldular.

ÇOMÜ'nün Uluslararası Öğrencilerinden Mültecilere Destek

ÇOMÜ'de öğrenim gören uluslararası misafir öğrenciler Uluslararası Çanakkale Bienal'i kapsamında gerçekleştirilen sanatsal bir sosyal projeye destek oldular.

ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu, ÇOMÜ Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği'nin ücretsiz organizasyonu ile biraraya gelen yaklaşık elli öğrenci Cumartesi sabahı erkenden otobüsle Tekirdağ'a hareket ettiler. ÇOMÜ TÖMER'den temsilcilerin de yer aldığı ekip sabahın ilk ışıkları ile çekimlerin yapılacağı alana ulaştı.

Deniz yolculukları esnasında hayatlarını kaybeden mültecilerin sorunlarına dikkat çeken ve seyahat haklarının iyileştirilmesi amacıyla düzenlendiği belirtilen bu sanatsal etkinliğe destek olan öğrenciler, Tekirdağ'da bir uçak üzerinde fotoğraf sanatçısının istediği şekilde pozlar verdiler. 

Profesyonel fotoğraf çekimlerden sonra Tekirdağ turu yapan öğrenciler, meşhur Tekirdağ köftesinin de tadına baktılar. Öğrencilerin gezisindeki son durak Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği oldu. Burada sıcak bir misafirperverlikle karşılanan ÇOMÜ'nün uluslararası öğrencileri dolu dolu bir gün yaşayarak Çanakkale'ye döndüler.

Etkinliğin organizasyonunda görev alan ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu başkanı Zija Shehi, "Bize destek veren başta Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanımız Ahmet Arıcan olmak üzere TÖMER Müdürü Doç. Dr. Abdullah Şahin Hocamıza, Göç İdaresi İl Müdürü Hüseyin Elgörmüş beyefendiye ve bu etkinlikte bizleri buluşturan Yard. Doç. Seyhan Boztepe'ye şükranlarımızı sunuyoruz. Katılımları ile destek veren bütün uluslararası öğrencilerimize de teşekkür ediyoruz. Topluluğumuzun ilk etkinliği olarak bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan mutluluk duyduk. Yeni projelerimiz var. Yakında yine güzel aktivitelerle bir araya geleceğiz." dedi.   

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ'da uçak üzerinde çekilen fotoğraflar Çanakkale'de ve yurtdışında bir çok sergide gösterilecek.

 

 

event-news-white

News from our associations