OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/fdfc2274c4.png

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği’nin 2017-2018 Akademik Yılı Eğitim faaliyetleri kapsamında tertiplediği ve 5 ayrı konu

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği’nin 2017-2018 Akademik Yılı Eğitim faaliyetleri kapsamında tertiplediği ve 5 ayrı konu başlığı altında alanında uzman isimlerin katılımı ile gerçekleştirdiği "Uluslararası Öğrenci Akademisi" programının 5. hafta oturumu ile nihayete erdi. 
 
14 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen, Uluslararası Öğrenci Akademisi 5. hafta oturumu İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akpınar’ın açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Açılış ve selamlama konuşmasının ardından, Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu  "Güncel İktisadi Gelişmeler ve Kripto Paralar"  başlıklı sunumunu gerçekleştirmek üzere mikrofonu devraldı. 
 
Yardımcıoğlu sunumunda; “Dünyadaki bir çok olay ekonomi eksenli gerçekleşiyor ve ekonomi vasıtası ile ülkelerin çöküşe yada yükselişi sağlanıyor” dedi. İnsanların ve devletlerin gelirleri ne kadar yüksek olursa o kadar refahlarını yükseltmiş olacağını, beşeri sermayenin ne kadar kuvvetli olursa ortaya çıkacak olan gelirinde o kadar yüksek olacağının altını çizen Yardımcıoğlu, bu bağlamda günümüzde hakim olan ekonomik sistemin bir sömürü çarkı olduğunu belirtti.
 
Ayrıca, haksızlıklara karşı koyabilmenin yegane yolunun güçlü ekonomik ve beşeri sermaye sahibi olmaktan geçtiğini vurgulayan Yardımcıoğlu, kredi derecelendirme kuruluşlarının uluslararası arenada ülkelerin ekonomik göstergelerini takip edip bu minvalde notlar verip küresel alanda ülkeleri olumlu veya olumsuz yönlendirdiklerini ifade etti.
 
Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu'nun ardından söz alan Mervan Selçuk ise genel itibariyle "Kripto Para" olgusunun kavramsal çerçevesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Konferansta son olarak söz alan Burak Çıkıryel ise özellikle son zamanlarda gündemde olan "Bitcoin'in" nasıl bir sistem üzerinden işlediğini kapsamlı örneklerle misafir öğrencilerle paylaştı. Program soru-cevap faslının ardından, plaket takdimi ile sona erdi.event-news-white

News from our associations