OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/33256d4ec5d4442db88baf6a5e54d6ad.jpeg

Bursa’da Uluslararası Öğrenci Akademisi 2. Hafta Oturumu Gerçekleştirildi

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği’nin 2018-2019 Akademik Yılı Eğitim faaliyetleri kapsamında tertiplediği ve 5 ayrı konu başlığı altında alanında uzman isimlerin katılımı ile gerçekleştirdiği "Uluslararası Öğrenci Akademisi" programının 2. hafta oturumu gerçekleştirildi.

 

2018-2019 Akademik Yılı Eğitim Faaliyetleri Kapsamında düzenlenen “İpekyolu Uluslararası Öğrenci Akademisi” programının 2. Haftasında, İstanbul Kültür Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mustafa Can Sati’nin katılımıyla “Uluslararası Hukuk” başlığında tertip edildi.

Program, dernek başkanı Ebubekir Armağan’ın açılış ve selamlama konuşmaları ile başlamasının ardından, Mustafa Can Sati’nin sunumu ile devam etti. Mustafa Can Sati, sunumunun birinci bölümünde Uluslararası Hukuk disiplininin temel tanım ve kavramalarını anlatarak, Uluslararası Hukuk’un teori-pratik, ideal-realite olarak ayrışması etrafında devam eden tartışmaları dile getirirken, Uluslararası Hukuk’un temel kaynaklarını da irdeledi. 

Sati, sunumunun ikinci kısmında ise Mavi Marmara Davası ve Suriye İç Savaşına dair somut örneklemeler üzerinden Uluslararası Hukukun nasıl bir zeminde fiili bir hüviyete kavuştuğunu, bu örnekler üzerinden uluslararası davaların nasıl yürütüldüğünü, araçları, kurumları ve hâkim devletlerin uluslararası hukuk alanında nasıl bir etki alanına sahip olduğunu detaylı şekilde anlattı. 

Mustafa Can Sati’nin konuşmasına müteakip soru-cevap faslına geçilen program, plaket takdimi ile sona erdi.

event-news-white

News from our associations