OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e8a13e4175.png

Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği 2017-2018 Akademik yılı eğitim faaliyetleri kapsamında “Uluslararası Öğrenci Aka

Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği 2017-2018 Akademik yılı eğitim faaliyetleri kapsamında “Uluslararası Öğrenci Akademisi” programı tertipledi.

5 ayrı konu başlığında alanında uzman isimlerin katılımı ile gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Öğrenci Akademisi” programı Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ın “Türkiye’de ve Dünya’da Uluslararası Öğrenci Hareketliliği” başlıklı sunumu ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan’ın açılış ve selamlama konuşması ile davam etti. Ardından sunumunu gerçekleştirmek üzere Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat sunumunu gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktı.

Dr. Bolat sunumunda dünyada hali hazırda 5 milyon uluslararası öğrenci bulunduğunu ve bu öğrencilerin yarısının Müslüman öğrencilerden oluştuğunu kaydederek, gelecekte İslam dünyasının kalkınması için bu durumun umut verici olduğunu belirtti.

Uluslararası öğrenci hareketliliğinin ümmetin tanışması ve kaynaşması adına çok önemli olduğunu belirten Dr. Mehmet Ali Bolat “Uluslararası öğrenci hareketliliği; ekonomik, sosyal, bilimsel ve politik anlamda İslam ümmeti için yaşanan gelişmeler ile ümmetin bir arada iş yapması açısından çok önemli bir mobilite” dedi. Dr. Bolat sunumunda misafir öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Program soru-cevap kısmı ve plaket takdiminin ardından sona erdi.

event-news-white

News from our associations