OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b2794.JPG

Bursa’da “Popüler Kültür ve Din” Semineri Gerçekleşti

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Akademisi Programının bu haftaki konuğu “Popüler Kültür ve Din” konu başlığında sunum yapan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vejdi Bilgin oldu.

 


Konuşmasına, popüler kültür kavramının tahlili ve tarihsel sürecinin analizini yaparak başlayan Prof. Dr. Vejdi Bilgin, popüler kültürün en yaygın araçları olan ve birer endüstri haline gelmiş olan futbol, popüler sinema ve müzik bağlamında somut örneklemeler üzerinden mülahazalarda bulundu.

 


Türkiye toplumunun 80'ler, 90'lar sürecindeki din algısını ve özellikle özel medya organlarının çoğalması ile birlikte meydana gelen kültürel değişimine de örnekler veren Prof. Dr. Vejdi Bilgin, popüler kültüre yönelik eleştirel yaklaşımların olduğunun altını çizerek, özellikle Frankfurt Ekolünü oluşturan düşünürlerin popüler kültür çerçevesindeki eleştirilerine de değindi.

 


İpekyolu Uluslararası Öğrenci Akademisi Programı soru-cevap faslının ardından, İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan'ın Prof. Dr. Vejdi Bilgin'e plaket takdimi ile sona erdi.
 

event-news-white

News from our associations