OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b57db80994.png

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği eğitim çalışmaları kapsamında yürüttüğü, Temel Afet Bilinci ve Acil Yardım eğitimlerin

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği eğitim çalışmaları kapsamında yürüttüğü, Temel Afet Bilinci ve Acil Yardım eğitimlerinde 2.Grup çalışması da başarı ile tamamlandı.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği ve IHH İnsani Yardım Vakfı Afet koordinasyon Merkezi ile ortaklaşa yürütülen 2.Grup Temel Afet Bilinci ve Acil Yardım eğitimlerinde Irak, Etiyopya, Cezayir, Tacikistan, Gürcistan, Türkmenistan, Endonezya, Afganistan, Kırgızistan, Güney Sudan ve Yemenli misafir öğrenciler yer aldı.

 2 gün süre ile gerçekleştirilen eğitimlerde IHH İnsani Yardım Vakfı Afet Koordinasyon merkezinde alanında uzman eğiticiler tarafından; Gönüllülük, stres yönetimi, deprem bilinci, afet öncesi hazırlık, kriz yönetimi, temel yangın, köpekli arama kurtarma, afetlerde haberleşme, afet psikolojisi, temel ilk yardım ve takım çalışması başlıkları altında eğitimler verildi. Teorik ve pratik olarak verilen eğitimleri misafir öğrenciler başarı ile tamamladılar. 

event-news-white

News from our associations