OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bb4f8ff79e9e041fbaea6e0d6838ad748.jpg

Bursa’da Genç Ticaret Köprüsünün Final Programı Gerçekleştirildi

Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği  ve Genç MÜSİAD Bursa şubesi işbirliğiyle bir yıl boyunca gerçekleştirilen Genç Ticaret Köprüsü programının finali gerçekleştirildi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde İpekyolu UÖD ve Genç MÜSİAD Bursa şubesi işbirliğinde Bursa’ya yükseköğrenim için gelen uluslararası öğrencilere yönelik Genç Ticaret Köprüsü Projesi başlatılmıştı. Proje, uluslararası öğrencilere staj ve istihdam imkanları oluşturmak, girişimcilik ruhuna sahip öğrencilerin ticari kabiliyetlerini pekiştirmek; uluslararası ticaret hacmini genişletmek isteyen firmalar için nitelikli istihdam olanakları sağlamak, uluslararası öğrencilerin kendi ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğine katma değer oluşturmalarını temin etmek amacıyla yürütüldü.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti. Daha sonra Ülke Sunum Yarışmasında ilk üçe giren uluslararası öğrencilere ödül ve hediyeleri takdim edildi. Yarışmanın 1’incisi Rahatullah Memon ve Roshan Riaz olurken, 2’ncisi Seham Ahmad Aljaafreh, 3’üncüsü ise Nisa Maulida QurrotulAini ve Maryam Amatullah oldu.

 

Final programına,  Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkan Yardımcısı Dr. Selman Duran, İpekyolu UÖD Yönetim Kurulu Üyeleri, Gürsu Belediyesi Başkan Vekili Adem Yıldırım, Bursa MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç MÜSİAD Ana Kademe, Bursa Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, iş insanları ve farklı ülkelerden misafir öğrenciler katılım sağladı.

event-news-white

News from our associations