OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3f570c2a12de449cb88e37094445232f.jpg

Bursa’da Dönemin İlk “Uluslararası Öğrenci Akademisi” Gerçekleşti

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği 2018-2019 akademik yılı eğitim çalışmaları kapsamında düzenlediği “Uluslararası Öğrenci Akademisi” programının 2. dönem etabı  TAİ Mühendisi Abdurrahman Demir’in katılımı ile "Yapay Zekâ ve İnsanlığın Geleceği" başlıklı konferansı ile başladı. 

 

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu başkanı Ebubekir Armağan’ın selamlama konuşması ile başlayan programda söz alan Abdurrahman Demir, Bilişsel Zekâ, Akıl, Kalp ve Yapay Zekâ kavramları üzerine farklı mülahazalarda bulundu. Hızla gelişen teknoloji devrinde Yapay Zekânın İnsanlığa ettiği etkileri ve geleceğe dair yaklaşımlarını örneklerle anlatan Demir, Endüstri 4.0 olarak tanımlanan yeni sanayi döneminin, önemine vurgu yaptı. “Yapay Zekânın hayatın her alanına nüfuz etmeye başladığını ve gelecekte hayatın merkezinde Yapay Zekâ ve buna bağlı olarak üretilen teknolojilerin hayatımızı bütünüyle kuşatacağını” ifade etti. 

 


Yapay Zekâ ve buna bağlı çalışmaların, insanlığın geleceğini nasıl etkileyeceği sorusunun cevabının, bu alanda kimlerin çalışacağının belirleyeceğinin altını çizen Abdurrahman Demir, bu anlamda Müslüman toplumların daha çok çalışma yapmaları gerektiğini ifade etti.  

 


Program, interaktif soru-cevap faslının ardından, plaket takdimi ile program sona erdi. 
 

event-news-white

News from our associations