OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/58f4649bb7.jpg

Uluslararası öğrenciler her akşam Burhanettin Güvercin Uluslararası Öğrenci Yurdu’nda iftar sofrasında buluşuyor.

Ailelerinden uzakta, Türkiye’de yükseköğrenim gören uluslararası öğrenciler Ramazan ayı boyunca her akşam Burhanettin Güvercin Uluslararası Öğrenci Yurdu’nda iftar sofrasında bir araya geliyor.

İftarlara tatlı bir heyecanın eşlik ettiği bu güzel anlar Ramazan-ı Şerif’in gelişinden itibaren her akşam Bab-ı Âlem’in Burhanettin Güvercin Öğrenci Yurdunda bir başka şekilde yaşanıyor. Doğu Türkistan’dan Mağribe, Bosna Hersek’ten Etiyopya’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarından ve farklı renklerden birçok misafir öğrenci her akşam iftar sofralarında kardeşliği paylaşıyor. Ramazan boyunca her akşam ezana kadar mescitte mukabeleler okunuyor, ezan sonrası su ve hurma ile oruçlar açılıp akşam namazı kılınıyor, ardından iftar sofrası başına geçiliyor.

Bu kardeşliği gönülden destekleyen ve bu heyecana ortak olmak isteyen, misafir öğrencileri yalnız bırakmayan Türk iş adamları da zaman zaman bu sofralara iştirak ediyorlar. Ramazan ayının sonuna dek sürmesi planlanan bu iftar sofraları aynı zamanda kardeşlik zemininde paylaşmaya ve infak heyecanına vesile olması hasebiyle de bir numune teşkil etmektedir.

event-news-white

News from our associations