OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a7b921661d.jpg

Ramazanda belki de en heyecanlı an akşam vakti yaklaştığında sofraların başında iftarı açmak için beklendiği andır.

Ramazan ayında belki de en heyecanlı ve tatlı anlar akşam vakti yaklaştığında sofraların başında iftar etmek için beklendiğinde yaşanır.

Duaların kabul olunduğu bu nadide zaman diliminde sevdikleriyle beraber olanların oruçtan aldıkları haz bir başkadır. Diğer yandan Ramazan’ın en renkli görüntüleri de bu zaman dilimlerinde yakalanır.

İftarlara tatlı bir heyecanın eşlik ettiği bu güzel anlar Ramazan-ı Şerif’in gelişinden itibaren her akşam Bab-ı Âlem’in Burhanettin Güvercin Öğrenci Yurdunda bir başka şekilde yaşanıyor. Doğu Türkistan’dan Magrib’e, Bosna Hersek’ten Etiyopya’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarından ve farklı renklerden birçok misafir öğrenci her akşam iftar sofralarında kardeşliği paylaşıyor.  Ramazan boyunca her akşam ezana kadar mescitte mukabeleler okunuyor, ezan sonrası su ve hurma ile oruçlar açılıp akşam namazı kılınıyor, ardından iftar sofrası başına geçiliyor.

Bu kardeşliği gönülden destekleyen ve bu heyecana ortak olmak isteyen, misafir öğrencileri yalnız bırakmayan Türk işadamları da zaman zaman bu sofralara iştirak ediyorlar. Ramazan ayının sonuna dek sürmesi planlanan bu iftar sofraları aynı zamanda kardeşlik zemininde paylaşmaya ve infak heyecanına vesile olması hasebiyle de bir numune teşkil etmektedir.

event-news-white

News from our associations