OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/5f664e6eb2b3425686ec73d305ad5e70.jpeg

Bolu’da “Yitirdiğimiz Kavramlar” Konferansı

Bolu’da üniversite eğitimine devam eden misafir öğrenciler, Köroğlu Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Bolu Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Yitirdiğimiz Kavramlar” konferansına katıldı.


7 Kasım Çarşamba günü Bolu Anadolu Gençlik Derneği merkezinde düzenlenen konferansı misafir öğrenciler dikkatle takip etti. Ömer Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, yitirdiğimiz kavramların bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler olduğu vurgulandı. 


Aydın konuşmasında "Damarlar nasıl vücudun en uç noktalarına kadar giderek vücudumuzu besliyorsa kavramlar da bizi zihnen besliyor. Nasıl ki damarların kan ulaştıramadığı yerlerde hastalıklar meydana geliyorsa ve bu yerlere göre hastalıkların hayatiyeti ve tehlikesi oluşuyorsa kavramlar da aynen böyledir. Bazı kavramları kaybedersek bizi rahatsız eder ama bazı kavramlar vardır ki onları kaybedersek yaşayamayız. Bazı kavramları kaybedersek biz, biz olmaktan çıkarız" diyerek batılıların Müslümanlarla mücadelesinde ve İslam coğrafyasında emperyalist amaçlarını gerçekleştirmek için kavramlarımızı yok etmeye çalıştıklarını belirtti.
 

event-news-white

News from our associations