OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/9ababde7fbf94d709ef8b287738dd16b.jpeg

Bayburt’ta Misafir Öğrencilere ‘’Yabancı Madde Kullanımının Zararları’ Anlatıldı

Bayburt Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (BUDER) organizasyonu ile Bayburt Üniversitesinde okuyan uluslararası öğrenciler “Yabancı Madde Kullanımının Zararları” konulu konferansta bir araya geldi.

 

Bayburt Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” proje faaliyetleri kapsamında Gençlik merkezinde düzenlenen programa Sağlık İl Müdürlüğünden Sosyal Çalışmacı Yavuz Kazık, Psikolog Osman Özcan ve Farklı ülkelerden gelerek Bayburt Üniversitesi’nde öğrenim gören 160 misafir öğrenci katıldı. 

 

Proje ile ilgili bilgi veren Bayburt Uluslararası Öğrenci Derneği (BUDER) Başkanı Veysel Akbaş, “Şehrimizdeki misafir öğrencilerimize destek olmak, onlara bu kadim İslam topraklarında yalnızlık hissettirmemek amacıyla BUDER’i kurduk. İlimizde her gecen yıl sayısı artan uluslararası öğrenci kardeşlerimize kayıtsız kalmamak adına arkadaşlarımızla birlikte derneğimiz bünyesinde proje yazdık. Proje kapsamında kitap tahlilleri, geziler, piknikler, ülke tanıtım günleri, konferanslar, âşık buluşmaları gibi etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu günde Gençlik Merkezimizde “Yabancı Madde Kullanımının Zararları” konulu konferans vesilesiyle toplanmış bulunmaktayız; Hamdolsun düzenli olarak da faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. “Biz Bir Milletiz” anlayışıyla Misafir öğrencilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardında başlayan seminerde maddelerin insanlarda yarattığı bağımlılık derecesi, insan vücudunda görülen yan etkileri ve ayrıca sağlık sorunları ile beraber sosyal sorunların da konuşulduğu seminer soru cevap kısmı ile devam etti. Konferans sonunda konuşmacılara BUDER tarafından plaket takdimi edilerek konuşmalarından dolayı teşekkür edildi.

event-news-white

News from our associations