OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/5f059d3a36.png

Batman Uluslararası Akademi ve Gençlik Merkezinin açılışı yapıldı.

Batman Uluslararası Akademi ve Gençlik Merkezinin açılışı yapıldı.Ziya Gökalp Mahallesi Diyarbakır Caddesi üzerinde hizmete giren Batman Uluslararası Akademi ve Gençlik Merkezinin açılışına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren,UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, BATUDER Başkanı Nurullah Cicioğlu ve Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran katıldı.

UDEF Başkanı Bolat açılışta yaptığı konuşmada "Batmanda hali hazırda 130 uluslararası öğrenci var.Bu öğrenciler Türkiye'nin ve Batman'ın misafirleridir.Batman halkının bu misafir öğrencilere en iyi şekilde sahip çıkacağından ve ev sahipliği yapacağından şüphem yok diyeredek Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile faaliyete geçecek merkezin hayırlı işlere vesile olmasını temenni ediyorum "dedi.

Cicioğlu, açılışta yaptığı açıklamada, 'Ülkemize yurtdışından gelip Batman Üniversitesinde eğitim-öğretim gören misafir öğrencilerimizi bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Birlikte kurduğumuz Batman Uluslararası Öğrenci Derneği (BATUDER), Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, ´Uluslararası Akademi ve Gençlik Merkezi´ olarak destekleniyor. İlimizde misafir olarak bulunan öğrenciler ile Batmanlı gençlerimize hizmet verecek olan ´Uluslararası Akademi ve Gençlik Merkezi´ açılışında bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz' dedi.Açılışta bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, kurum olarak imkanları ölçüsünde destek olmaya çalışacaklarını söyledi. Eren, 'Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Batman ilimizde desteklediği onlarca projeden biri olan bu projeler için öncelikle Bakanlığımıza ve projeyi yürüten tüm kuruluşlara teşekkür ederiz' diye konuştu.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

event-news-white

News from our associations