OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bf2b199e8872d4b53b585ae28bffe2a89.jpeg

Batman Derneğimiz Onlarca Milletten Öğrenciyi Tanış Kıldı

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Batman Uluslararası Öğrenci Derneğimiz (BATUDER), yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte kente yeni gelen uluslararası öğrencilere yönelik tanışma ve kaynaşma programı gerçekleştirdi.

 

          Dünyanın birçok noktasından Batman’a üniversite eğitimi almak için gelen uluslararası öğrencilere hitap eden Batman derneğimiz, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte düzenlediği çeşitli etkinliklerle farklı milletten onlarca öğrenciyi bir araya getirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda BATUDER, kente yeni gelen uluslararası öğrencileri hem kentin dinamikleriyle hem de kendileri gibi farklı coğrafyalardan gelmiş arkadaşlarıyla buluşturup kaynaştırmak ve nihayetinde “Biz bir milletiz” iklimini oluşturmak maksadıyla bu hafta sonu buluşma etkinliği düzenledi.

 

          Kahvaltıyla başlayan program, UDEF ve BATUDER faaliyetlerinin yer aldığı tanıtım filminin gösterimiyle devam etti. Farklı coğrafyaların farklı renklerinin arasında kardeşlik köprülerinin kurulduğu, bir millet olma şuurunun nakşedildiği samimi ve dostane bir atmosferde gerçekleşen programa katılım yoğun oldu. Ayrıca program kapsamında uluslararası öğrenci çalışmalarının kolaylaştırılması, hız kazanması ve ilerlemesine ilişkin dernek yönetimince üniversite ve diğer kurumlarla durum değerlendirmesi, akabinde de ikili istişareler gerçekleştirildi.

 

          Programa uluslararası öğrencilerin yanı sıra Batman Milletvekili Ziver Özdemir, BATÜ Genel Sekreteri Ömer Ertuğrul, BATÜ Sürekli Eğitim Müdürü Şemsettin Dursun, Rektör Danışmanı Dr. Mehmet Rıda Tür, GSB İl Müdürü Şafi Özperk, Göç İdaresi İl Müdürü İbrahim Tokmak, Kızılay Batman Şube Başkanı Davut Okçu, İHH İl Başkanı Latif Kaya,  Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Ergin, Büro Memur-Sen İl Başkanı Hüseyin Şansi, AGD İl Başkanı Abdurrahim Demir, TÜGVA İl Başkanı Muhammed Onutçu ve çok sayıda kanaat önderi katılım sağladı.

 

         Hediye takdiminin gerçekleştirilmesinin ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından tanışma programı nihayete erdi.

 

 

event-news-white

News from our associations