OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/9165ee3a19.jpg

‘Ümmet sofrasında tanışalım kardeş olalım’ projesi kapsamında, Türkiye’de okuyan misafir öğrencilere Ramazanda iftar veriyor

ASMA Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, ‘Ümmet sofrasında tanışalım kardeş olalım’ projesi kapsamında, Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrencilere Ramazan ayı boyunca her gün iftar veriyor.

Yabancı öğrencilerin konaklama ihtiyacını da karşılayan hayırsever kuruluş şu an Ankara’da 250 yabancı öğrenci okutuyor. 160 ülke öğrencisinin faydalandığı hizmetler, nice başarıların Türkiye’den filizlenmesine vesile oluyor.

12 YILDIR HAYRA DEVAM

Dernek Genel Başkanı Hanefi Sinan, bu projeyi 12 yıldır Ramazan ayında uyguladıklarını belirtiyor. Sinan, “Türkiye’de eğitim gören ve ülkesine gidemeyen yabancı uyruklu öğrencilere her türlü desteği sağlıyoruz. Biz onların buradaki ailesi oluyoruz. Onlara sevgi ve kardeşliği aşılıyoruz. Her gün 140 farklı öğrenciye iftar ve sahur programı düzenliyoruz” diye konuştu. 

KARDEŞLİK BAĞLARI VAR

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde okuyan 19 yaşındaki Nijerli Osman Bukar, Türkiye’de kardeşlik bağlarının çok iyi olduğunu söyledi. Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği okuyan Senegalli Mahmut Ahmed Salad ise “İki yıldır Türkiye’de okuyorum. Burayı çok sevdim. Ümmet sofrasında bulunmaktan da çok mutluyum” dedi.
Kaynak: http://www.gazetevahdet.com/baskentte-ummet-sofrasi-25323h.htm

event-news-white

News from our associations