OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/87bc289266.jpg

Kocaeli UÖD ve UDEF, İzmit Perşembe Pazarı alanında “Uluslararası Öğrenci Buluşması’’ programını gerçekleştirdi.

Kocaeli UÖD ve UDEF, İzmit Perşembe Pazarı alanında “Uluslararası Öğrenci Buluşması’’ programını gerçekleştirdi.

UDEF ve Kocaeli Uluslararası Öğrenciler Derneği tarafından Türkiye'de 9'uncusu, Kocaeli'de ise 4’üncüsü gerçekleştirilen Öğrenci Buluşmasına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Müftüsü Yusuf Doğan, UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat, dernek başkanı Ömer Akbaş ve vatandaşlar katıldı. İzmit Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirilen “Öğrenci Buluşması’’na uluslararası öğrencilerin yanı sıra Kocaeli Üniversitesinde okuyan öğrenciler de katıldı. Farklı ülkelere ait stantların da açıldığı törende bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemizde ve kentimizde sizler misafir değil ev sahibisiniz. Sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Dünyanın bütün renkleri ve güzellikleri burada” dedi.

 BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİ KUCAKLIYORUZ   
Müslümanlar olarak dünyada yaşayan bütün halklara karşı sevgimizin ve saygımızın olduğunu ifade eden Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İslam medeniyetimiz bütün kardeşlerimizi kucaklamamız gerektiğini bizlere söylüyor. Dünyada Müslüman ülkeler istediğimiz seviyede maalesef değil. Onların gelişmiş ve güzel olmasını arzu ediyoruz. Yabancı ülkelerde kardeşliğin, adaletin ve eşitliğin olmasını istiyoruz. Sadece istemekle olmaz tabi ki çalışmak gerekir. İşte sizlerin büyük görevi ülkemizden öğrendiklerinizi kendi ülkelerinize götürmenizdir” diyerek konuştu.

 SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ           
‘’Yaratılmışların en onurlusu insana hizmet etmek bizler için çok önemlidir’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim kitabımız ve bizi yaratan Rabbimizin tüm mesajları insanı sevmektir. Bundan dolayı sizleri seviyoruz. Dünyanın birçok yerinden ülkemize gelen kardeşlerimizin kalplerindeki güzelliği bir kez daha stantları gezerken gördüm. Kocaeli sizin vatanınız ve evinizdir. Sizleri gönülden seviyoruz. Kendi ülkelerinizdeki ailenize ve sevdiklerinize kucak dolusu selamlarımızı gönderin. Unutmayın ki; Büyükşehir Belediyesi’nin birimleri ve hizmetleri, iş konusunda tecrübe yapmak için sizlerin emrinizdedir. Kendini geliştirin çünkü sizler ülkelerinizin öncü, model ve rehber insanları olacaksınız” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Karaosmanoğlu bir kez daha stantları gezerek yerel tatlara bakarken, yöresel kıyafetleri giymeyi de ihmal etmedi. Açılışta Kuran-ı Kerim okuyan Yemenli öğrenci Aymen Almahadri’nin sesi de dikkatlerden kaçmadı.

event-news-white

News from our associations