OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b50875361be0d471bbf7e68be52ab40c6.jpeg

Başkan Akgül ve Heyetinden Kahramanmaraş Çıkarması

         Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuzun (UDEF) Genel Başkanı Doç. Dr. Osman Akgül beraberindeki UDEF heyetiyle birlikte 2022 yılında gerçekleştirilecek olan 8. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’yla alakalı kurumsal ziyaretlerde  bulunmak üzere Kahramanmaraş’a çıkarma yaptı.

 

         UDEF Genel Başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül, hayata geçirildiği ilk günden bugüne kadar geçen süreçte ulusal ve uluslararası düzeyde büyük ilgi ve ses getiren Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’nun 8.sini 2022 yılında Kahramanmaraş’ta gerçekleştirmek üzere beraberindeki heyetle birlikte kurumsal ziyaretlerde bulundu. 

 

         Bu kapsamda Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alaettin Parlak ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Erdoğan Emrah Hatunoğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve İHH İnsani Yardım Vakfı İl Başkanı Yusuf Bülbül makamlarında ziyaret edilerek görüşmeler gerçekleştirildi.

 

         Görüşmelerde UDEF’in geçmişten bugüne gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ve dünyadaki uluslararası öğrenci hareketliliği genel hatlarıyla paylaşıldı. Ayrıca UDEF’in üstlenmiş olduğu kurumsal misyon ve vizyon çerçevesinde ülkemiz ve dünya akademik literatürüne uluslararası öğrencilik anlamında büyük katkılar sağlayan bir proje olarak hayata geçirdiği ve bugüne kadar farklı illerde 7 kez başarıyla düzenleyerek geleneksel hale getirdiği Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’nun önemi anlatıldı. Sempozyumun 8.sinin ülkemizde uluslararası öğrencilik anlamında önemli bir hareketliliğe ve potansiyele sahip olan Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilmesi noktasındaki detaylar konuşularak, fikir teatisinde bulunuldu. 

 

         Ziyaretlerde Başkan Akgül’e UDEF Başkan Yardımcımız Muhammed Malik Taylan, 5. Bölge Başkanımız Sebahattin Kala ve Yedikıta Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanımız Yılmaz Ergenekon Keklik de eşlik etti.

 

 

*Ziyaretlere ilişkin fotoğraflar aşağıda yer alan resim galerisinde bulunmaktadır. *

 

 

 

 

event-news-white

Other News