OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b5605639bfd2e47cabd37a5b3848676dc.jpg

Başkan Akgül Erzurum’da Kurumsal Ziyaretler Gerçekleştirdi

    Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuzun (UDEF) Genel Başkanı Doç. Dr. Osman Akgül beraberindeki heyetle birlikte Erzurum’da kurumsal ziyaretlerde bulundu.

         UDEF’in çalışmalarını paylaşmak, dünyada ve ülkemizde gerçekleşen uluslararası öğrenci hareketliliğini aktarmak, uluslararası öğrencilik alanında kurumlarla iş birlikleri kurmak ve geliştirmek üzere Başkan Akgül beraberindeki heyetle birlikte Erzurum’da bir dizi kurumsal ziyaret gerçekleştirdi.

         Bu kapsamda Ezurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak ve Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş makamlarında ziyaret edilerek görüşmeler gerçekleştirildi.

         Görüşmelerde UDEF’in üstlenmiş olduğu kurumsal misyon ve vizyon çerçevesinde ülkemiz ve dünya akademik literatürüne uluslararası öğrencilik anlamında büyük katkılar sağlayan projelerinden, öğrencilerin eğitim, sosyal, kültürel ve sportif yaşamlarının iyileştirilmesi ve zenginleştirilmesine yönelik yapılan faaliyetlerden ve öğrencileri kendi ülkelerindeymiş gibi hissettirecek hizmetlerden bahsedilerek, fikir teatisinde bulunuldu. Ayrıca Erzurum’un halihazırda bulunan uluslararası öğrenci sayısı ve taşıdığı potansiyel ele alınarak kurumlar arasında iş birliklerinin ilerletilmesi noktasında kararlar alındı.

         Ziyaretlerde Başkan Akgül’e UDEF 12. Bölge Başkanımız Ertan Halil Aksakal, Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği (ERULDER) Başkanımız Ergün Halis ve Dr. Yunus Budak da eşlik etti.

 

event-news-white

Other News