OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f234132322.png

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Türkiye’de üniversite eğitimlerini sürdüren Bangladeşli misafi

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Türkiye’de üniversite eğitimlerini sürdüren Bangladeşli misafir öğrenciler, Esenler Kadri Topbaş Kültür Merkezinde düzenlenen, Bangladeş Öğrenci Topluluğu 4.Yıllık Kongresini gerçekleştirdi.

 Protokol konuşmaları ile başlayan programın açılış konuşmasını Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Güney Asya sorumlusu Ahmet Derviş yaptı. Derviş konuşmasında “Konuşmasında “Bâb-ı Âlem olarak ayrım gözetmeksizin tüm öğrencilere “Biz Bir Milletiz” sloganı çerçevesinde bir düsturla yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. 

Ahmet Derviş’in ardından kürsüye çıkan UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Necati İşbilen ise selamlama konuşması yaparak, Bangladeşli misafir öğrencilerin kurduğu Bangladeş Öğrenci Topluluğunun faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğunu belirterek kendilerine çalışmalarından başarılar diledi.

UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Necati İşbilen’in ardından programın düzenlenmesinde büyük emeği geçen Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara söz aldı. Başkan Kara konuşmasında; Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği faaliyetleri hakkında bilgiler vererek misafir öğrencilerin her zaman yanında olduklarını belirtti. Kara Bangladeşli misafir öğrencilerin bu tür birlik halinde çalışmalarının örnek teşkil edeceğini söyledi.

Programın son protokol konuşmasını yapmak üzere ise Ak Parti İstanbul Milletvekili Av. Fatma Benli kürsüye çıktı. Benli konuşmasında Bangladeş’in, Türkiye’nin geçmiş olduğu süreçlerden geçtiğini belirterek 1960, 1971, 1980, 1997 darbelerine değindi. Son  olarak 15 Temmuz Darbe girişiminde neler yaşadığını misafir öğrencilere aktaran Benli “Ne olursa olsun ne kadar düşman olursa olsun Bangladeş'in bunların üstesinden geleceğine inanıyorum” dedi.

event-news-white

News from our associations