OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/718f1f10a8c346aa837bf05e290fab5f.png

Bâb-ı Âlem’de 15. Dönem “Açılış Programı” İle Başladı

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, biz BİR milletiz sloganı ile 14 yıldır uluslararası öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarının 15.dönemine, Cemile Sultan Korusunda düzenlenen açılış programı ile başladı.


11 Ekim Perşembe günü Cemile Sultan Korusunda gerçekleştirilen programa; Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Ünal, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda uluslararası öğrenci de katılım gösterdi.


Akşam namazının ardından Tanzanyalı misafir öğrenci Ömer Suphi Adam’ın Kur’an tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Başkanı Mehmet Kara gerçekleştirdi. Konuşmasında İstanbul Ticaret Odasına ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Kara Bâb-ı Âlem olarak geçen yıllarda organize edilen faaliyet başlıkları ile yeni dönemde gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.


Mehmet Kara’nın ardından selamlama konuşması yapan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Ünal ise uluslararası öğrencilere Türkiye’de geçirdikleri zamanı verimli kullanmalarını özellikle de İstanbul’da eğitim görmenin avantajlarından yararlanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.


İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman da programda bir konuşma yaparak öğrencilere hem İstanbul Ticaret Odası hem de İstanbul Ticaret Üniversitesi olarak organize ettikleri uluslararası projelerden bahsetti. Bâb-ı Âlem’i yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik eden Salman, uluslararası öğrencilerin burada eğitim gördükten sonra ülkelerine döneceklerini vurgulayarak burada kazandıkları tecrübeleri kendi ülkelerine taşıyacaklarını belirtti.
Son olarak uluslararası öğrencilere hitap eden İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas ise, uluslararası öğrencilerin özellikle eğitimlerini öncelemeleri gerektiğini ifade ederek, “Birinci önceliğiniz eğitim, ikinci önceliğiniz eğitim, üçüncü önceliğiniz eğitim olmalı, bundan sonra diğer meseleleri sıralamalısınız.” dedi.


Konuşmaların ve yemeğin ardından plaket ve ödül takdimlerinin yapıldığı program toplu fotoğraf çekiminin ardından nihayete erdi.
 

event-news-white

News from our associations