OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/cbf7df76be.jpg

Misafir öğrencilere yönelik Bursa Karacaali’de Bâb-ı Âlem Uluslararası Kış Kampı düzenlendi.

Misafir öğrencilere yönelik Bursa Karacaali’de Bâb-ı Âlem Uluslararası Kış Kampı düzenlendi.

Üniversitelerde ara tatil dönemi hasebiyle dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim için gelen misafir öğrencilerimiz 22 Ocak Cuma günü İstanbul Bab-ı Âlem derneği'nden Gençlik ve Spor Bakanlığı Bursa-Karacaali Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’ne yola koyuldular. Zorlu hava şartına rağmen sevgi ve kardeşliğin hakim olduğu kamp renkli görüntülerle akıllarda kaldı. Gün içerisinde uluslararası öğrenciler kamp alanında bulunan sosyal aktivite alanlarında vakit geçirdi, gün sonu sinema gösterimi gerçekleştirildi.

Kampın üçüncü gününde öğrencilerle Bursa şehir gezisi düzenlendi. Tarihi Çınar, Karagöz Evi, Hüdavendigar Cami ve Külliyesi, Kent Müzesi, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Ulu Cami, Yeşil Türbe, Emir Sultan Camii ve diğer önemli yerler gezildi. Kampın geri kalan diğer günlerinde langırt, bilardo ve masa tenisi gibi etkinlikler düzenlendi.

26 Ocak Salı günü sabah kahvaltısından sonra İstanbul’a doğru yola çıkıldı. Misafir öğrenciler düzenlenen bu etkinlikten memnun kaldıklarını dile getirdiler.

event-news-white

News from our associations