OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/968a0c19ca.jpg

Esenler Belediyesi ve Bâb-ı Âlem ortaklığıyla "Dünya Kupası 2016" adıyla düzenlenecek futbol turnuvasının kuralar çekildi

Esenler Belediyesi ve Bâb-ı Âlem UÖD ortaklığıyla "Dünya Kupası 2016" adıyla düzenlenecek futbol turnuvasının kuralar çekildi.

"Mihmandar" projesi kapsamında Esenler Belediyesi ve İstanbul Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin Esenler'de düzenlenecek futbol turnuvasında mücadele edecek takımların yapacakları karşılaşmalar için Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde kuralar çekildi.

Rakipler Belirlendi 

Gençleri spora teşvik etmek, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere ilgilerini artırmak amacıyla dünyanın farklı ülkelerinden gelerek İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerinden kurulu futbol takımlarının rakipleri belli oldu. İlk kura çekimini Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Enver Gedik Çekti. Birinci tur kura çekimine turnuvada mücadele edecek 30 ülkeden öğrenci ve sporcular katıldı.

İlk Karşılaşma 23 Nisan'da 

Turnuvada Asya’dan Avrupa ve Afrika kıtasına kadar 30 ülkeden 32 futbol takımı kuruldu. 370 sporcunun mücadele edeceği turnuvanın eleme maçları, Esenler Turgut Reis Mahallesi'nde bulunan Taştanlar Spor Tesisi'nde oynanacak. Karşılaşmalar, 23 Nisan Cumartesi günü başlayacak olup her hafta sonu oynanmak üzere 40 gün sürecek. Final karşılaşması ise 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.

1. Tur Eşleşmelerine Göre Mücadele Edecek Takımlar: 

Özbekistan-İran
Arnavutluk-Nijerya
Kazakistan-Uganda
Suriye-Türkmenistan
Tacikistan-Sierra Leone
Kosova-Walia Spor Etiyopya
Fas-Üsküp
Burkina Faso-Karadağ
Makedonya-Togo
Gana-Azerbaycan
Afganistan-Gambiya
Filistin-Malezya
Yunanistan-Habeşistan
Tayland-Cibuti
Endonezya-Suriye Bayırbucak
Pakistan-Benin

event-news-white

News from our associations