OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b09eeaa5a72b446c29a1f97c7753a52c9.jpg

Bab-ı Alem UÖD, Azerbaycan Ülke Tanıtım Gününü Gerçekleştirdi

Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği “Ülke Tanıtım ve Yemek Günü” kapsamında farklı coğrafyalardan uluslararası öğrenciler ile Azerbaycan’ı keşfetti.

 

2004’den bugüne kadar İstanbul’da misafir öğrencilere yönelik faaliyetler gerçekleştiren Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği, her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği “Ülke tanıtım ve Yemek Günü” programına bu yıl da devam ediyor. Bu dönemin açılış programı Azerbaycan’ı tanıyarak başladı. Program Azerbaycanlı uluslararası öğrenci Cavid Almammadov'un sunumuyla başladı. Farklı coğrafyalardan yaklaşık 30 uluslararası öğrencinin katıldığı programda Azerbaycan’ın yöresel kıyafetleri, yemekleri, coğrafi konumu, para birimi ve ekonomisi konuşuldu. Sunum sonunda ise Azerbaycan’ın meşhur tatlıları ''Şekerbura ve Paxlava'' ikramı yapıldı. Ülke tanıtım programlarının genel amacı uluslararası öğrencilere kendi ülkelerini birinci ağızdan tanıtma ve diğer kardeş ülkeleri tanıma fırsatı sağlamaktadır.

 

Ülke tanıtım programının sonunda ise Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hacı Mehmet Kara, ülke sunumu yapan Cavid Almmamdov’a ve tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

event-news-white

News from our associations