OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bc42e2bf719e44e6ab8ccecb805f96434.JPG

Bab-ı Alem Derneğimiz 17. Mezuniyet Törenini Gerçekleştirdi

        Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İstanbul Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneğimiz, mezun olan uluslararası öğrenciler için düzenlediği ve artık gelenekselleşen mezuniyet töreninin bu yıl 17. sini gerçekleştirdi.

         İstanbul’a üniversite eğitimi almak için birçok farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalara imza atan Bab-ı Alem derneğimiz, mezun olan öğrenciler için her yıl olduğu gibi bu yıl da mezuniyet gecesi tertip etti.

 

         Cemile Sultan Korusu’nda yemekli olarak gerçekleştirilen “17. Dönem Kuşlar Sılaya Dönüyor” Mezuniyet Gecesi programı, kelamların en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Akabinde program, katılım gösteren protokol üyelerinin açılış selamlama konuşmaları ve mezun olan uluslararası öğrencileri temsilen iki öğrencinin günün anlamına binaen gerçekleştirdikleri konuşmalarla devam etti.

 

         Mezuniyet töreninin gerçekleştirildiği geceye çok sayıda mezun uluslararası öğrencinin katılımının yanı sıra, UDEF Başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneğimizin Başkanı Yunus Tatlı ve Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Ali Adakoğlu, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Doğan Salman, UDEF ve Bab-ı Alem birim sorumluları ve gönüllüleri de katılım gösterdi.

         Gece, mezun olan uluslararası öğrencilere ödül ve hediyelerinin takdim edilmesi ile hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından son buldu.

event-news-white

News from our associations