OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/180d07b756.jpg

İstanbul Bâb-ı Âlem UÖD 26 Aralık Cumartesi günü Darıca Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı gezisi gerçekleştirdi.

İstanbul Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği 26 Aralık Cumartesi günü Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı gezisi gerçekleştirdi.

Dernek merkezimizde bir araya gelen 45 misafir öğrenci, sabah saat 08:30 hareketle gezi için hayvanat bahçesine yola koyuldu. Saat 10:00 ‘da başlayan gezide 286 hayvan ve 600 bitki türü sayısı bulunan hayvanat bahçesi ve botanik parkı gezildi. Kuzey Tropik Bölge, Afrika, Maymnlar, Avustralya, Yırtıcı Kuşlar, Madagaskar, Güney Amerika Bölgesi ve Akvaryum’u gezen öğrenciler, burada yaşayan hayvanlar hakkında pano yazıları üzerinden bilgi sahibi oldular. Türkiye’nin ilk gergedanı olan “Samir”, yavru aslan “Şerlok” ve kaplanlar misafir öğrencilerin dikkatini çekti.  Öğlen yemeği sonrası gezi sona erdi. Park girişinde bulunan dinozor heykeli önünde hatıra fotoğrafı çekildi ve İstanbul’a doğru yola çıkıldı.

1993 yılından bu yana halka açık bir şekilde hizmet vermekte olan hayvanat bahçesi aslında hem bir botanik park, hem de bir kuş cenneti. Burada 3600 hayvan ve 8000 bitki nüfusu bulunmaktadır.

event-news-white

News from our associations