OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f33bc39d95.jpg

Bâb-ı Âlem Tanıtım Birimi Komisyonu, 'Sosyal Medya ve Televizyon' konulu söyleşiye katıldı.

Bâb-ı Âlem  Tanıtım Birimi Komisyonu olarak 21 Ekim Salı akşamı Eyüp Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Sosyal Medya ve Televizyon” konulu söyleşiye katıldı.

Caferpaşa Medresesinde gerçekleşen seminere Said Ercan ve Zeki Bulduk konuşmacı olarak katıldı. Programda, televizyonun Türkiye’ye geldiği ilk günden itibaren hayatımızda nelerin değiştiği ve tv’nin yaşamımızda nasıl bir yere sahip olduğu mercek altına alındı.

Zeki Bulduk, televizyonla ilgili bilgileri ilginç anekdotlarla süsledi.

Televizyonun ülkemize geldiği ilk yıllarda, tv açıkken üstünü değiştiremeyen dedelerin bulunduğunu belirten Zeki Bulduk şunları söyledi:  “Tv’dekilere hadi yatın da biz de yatalım artık diyen ninelerimiz vardı. Yeni çağın çocukları ise tv ve sosyal medya ile doğup direkt onun eğitimine tabi oluyorlar. Nasihatçi olarak sadece tv ve sosyal medyayı kabul ediyorlar. Biz gençken bizim köyümüzdeki herkes benim nasihatcimdi, büyükler bizlere akıl verirlerdi şimdi ise çocuklar anne babalarını dahi dinlemiyor. Artık evde elektrik kesildiğinde devrim oluyor ve birbirimizin yüzünü bakabiliyoruz birbirimizin halini sorabiliyoruz aynı hayatı paylaşabiliyoruz…”

Programda, sosyal medya ve tv’de gerçeklerin acımasızca ve açıkca gösterilmesi ve bunun çocuklara ulaşmasının doğurduğu sonuçlar da masaya yatırıldı.

Özellikle gençlerin ilgisini çeken seminerde, sosyal medya ve televizyonun zararlarından korunmak için alınması gereken önlemler de konuşuldu.

event-news-white

News from our associations