OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/cd20ac74c3dc412b989bca3c650fbb5c.jpg

Kırkdirekli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen “Aynı Medeniyetin Gençlerinin Buluşma Noktası” projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Kırkdirekli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen “Aynı Medeniyetin Gençlerinin Buluşma Noktası” projesinin açılışı gerçekleştirildi.

 

Kırkdirekli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen “Aynı Medeniyetin Gençlerinin Buluşma Noktası” projesinin açılışı gerçekleştirildi. Proje kapsamında özellikle Kastamonu Üniversitesinde eğitim-öğretim gören uluslararası öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak için İsfendiyar Mahallesinde oluşturulan kitap kafeninde açılışı yapıldı.

 

Projenin açılışında konuşan Kırkdirekli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Faruk Arslan, “Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonuna bağlı olarak faaliyet yapan derneğimiz, 2014 yılından bu yana çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda 2018 yılı içinde öğrenci evlerine burs imkanı sağlamış, gıda yardımları yapmış ve hayır sahiplerinin katkıları ile iftar programları düzenlemiştir. Ayrıca uluslararası öğrencilerin konaklama sağlık ve eğitimle ilgili problemleri de çözülmeye çalışılmıştır” dedi.

 

Kastamonu Üniversitesinde şuanda yaklaşık 25 bin öğrencinin eğitim gördüğüne dikkat çeken Başkan Arslan, “50 farklı ülkelerden olmak üzere 2 bin 500’e yakını uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Proje kapsamında kurulan kitap kafe de ortak medeniyete sahip olan gençlerin bir araya gelerek kaynaşmaları sağlanacak, kitap tahlilleri yapılacak, tarih ve medeniyetle ilgili konferanslar verilecek. Ayrıca yıl içinde değişik tarihlerde gezi faaliyetleri düzenlenecektir. Tüm bu etkinlikleri yaparken yerli ve uluslararası öğrencilerin eğitim ve kültür alanında üreten, ortak tarih ve medeniyet bilincine sahip, geleceğe umutla bakan, nitelikli, kültürlü, bilgi sahibi, yorumlayabilen, fikir üretebilen, bireylerin yetişmesine de katkı sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.

event-news-white

News from our associations