OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3721.jpg

Aydın Derneğimiz Uluslararası Öğrenciler İçin Kitap Tahlili Etkinliği Düzenliyor…

Aydın Uluslararası Öğrenciler Derneğimiz, kentteki uluslararası öğrenciler için kitap tahlili günleri düzenliyor.

 

Aydın Uluslararası Öğrenci Derneğimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Aydın’a dünyanın dört bir yanından üniversite eğitimi almak için gelen uluslararası öğrencilere yönelik olarak “Endülüs Kitap Kafe Kitap Tahlil Günleri” etkinliği düzenleniyor. Etkinlik kapsamında 170 uluslararası öğrenci Aydın UÖD tarafından kendilerine temini sağlanacak olan 12 farklı kitabı okuyup, tahlilini gerçekleştirecek.

 

Afiş ve sosyal medya platformları aracılığıyla duyurusu yapılan etkinlikle uluslararası öğrenciler hem dünya edebiyatının hem de Türk edebiyatının önde gelen yazarlarının eserlerini okuyup, tahlil etme ve arkadaş ortamında sohbet etme fırsatı bulacaklar.

 

Kitap tahlili etkinliği kapsamında okunacak kitapların isim ve yazar bilgileri ise şöyle: Devlet/ Platon, Hayvan Çiftliği/ George Orwell, İdeal Devlet/ Farabi, Cemile/ Cengiz Aytmatov, Açık Ufuk/ İbrahim Kalın, Kendini Aramak/ İhsan Fazlıoğlu, Kuyucaklı Yusuf/ Sabahattin Ali, Filistin/ Abdullah Galip Bergusi, Bize Göre/ Ahmet Haşim, Tünel: Gazze’de Yaşamak/ Mehmet Akif Ersoy, Üç İhtilal Çocuğu/ Cihan Aktaş ve Napsak Bu Gençleri?/ Erol Erdoğan.

 

 

event-news-white

News from our associations