OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d6a272949a.jpg

UDEF ve Asma Köprü UÖD üyesi bir grup, üç ayların başlaması nedeniyle "barış ve kardeşlik" çağrısında bulundu.

UDEF ve Asma Köprü UÖD üyesi bir grup, üç ayların başlaması nedeniyle "barış ve kardeşlik" çağrısında bulundu.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği üyesi bir grup, mübarek üç ayların başlaması nedeniyle "barış ve kardeşlik" çağrısında bulundu.

Cuma namazının ardından Hacı Bayram Veli Cami önünde toplanan grup adına açıklama yapan Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Ganalı Musa Muhammed, mübarek üç ayların başladığını, bu aylarda savaşmaktan ve kötülüklerden kaçınılması gerektiğine dikkati çekti.

Dünyada kan, gözyaşı ve savaşın yaşandığı bölgelerin neredeyse tamamının İslam coğrafyası sınırlarında bulunduğunu belirten Muhammed, "Çocuk, kadın ve yaşlılar başta olmak üzere on binlerce insanın öldüğü ve yüz binlerce insanın sakat kaldığı, yaralandığı bir süreci daha fazla sürdürmenin mümkün olmadığını düşünerek, tüm dünyaya çağrıda bulunuyoruz" dedi.

Dünya genelinde savaş ve çatışma ortamlarında öldürülen 10 Müslümandan 9'unun bir başka Müslüman vesilesiyle öldürüldüğünü ileri süren Muhammed, "Bir Müslümanın acısı, diğer Müslüman için nasıl sevinç olabilir ki?" ifadesini kullandı.

Kaynak: http://aa.com.tr/tr/turkiye/uluslararasi-ogrencilerden-baris-cagrisi/551729

http://www.tgrthaber.com.tr/gundem/uluslararasi-ogrencilerden-baris-cagrisi-118399   

event-news-white

News from our associations