OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c58d7ea0f1.jpg

Osmaniye'de düzenlenen Asma Köprü UÖD Aslantaş Kış Kampı'na farklı ülkelerin misafir gençleri katıldı.

Osmaniye'de düzenlenen Asma Köprü UÖD Aslantaş Kış Kampı'na farklı ülkelerin misafir gençleri katıldı.

Farklı ülkelerden gelerek ülkemizin farklı üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler, Ankara Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Osmaniye’de düzenlenen Aslantaş Gençlik Doğa Kampı Kış Programı’nın 2. Dönem konukları oldu. Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) çatısı altında yer alan Ankara Asma Köprü UÖD'in ve Kahramnamaraş Yedikıta UÖD'in farklı İslam ülkelerine mensup öğrenciler, üniversitelerin yarıyıl tatiline girdikleri bu dönemde birlik, beraberlik ve kardeşlik paydasında “Kardeşlik ve Barış Kampı” temasıyla Aslantaş Gençlik Doğa Kampı’nda bir araya geldiler.         

Asya, Avrupa, Afrika kıtalarından Kazakistan, Özbekistan, Afganistan, Pakistan, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Filistin, Suriye, İran, Irak, Fas, Tunus, Somali, Etiyopya, Gana, Cezayir, Bangladeş, Nepal, Burundi v.b. ülkelerden gelen 150 öğrenci, okçuluk, paintball, dağ bisikleti, basketbol, voleybol, futbol, matrak gibi sportif etkinliklerin yanı sıra Hacivat ve Karagöz gösterimi ile keyifli zaman geçirdiler.    

İslam İşbirliği Teşkilatı Alt Komisyonu olan İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Eğitim ve Teknik İşbirliği Departmanı Direktörü Mehmet Fatih Serenli’nin İslam ülkelerinin bilgi, uzmanlık ve tecrübe paylaşımını, gerekliliğini içeren genel istatiksel bilgiler ile birliğin oluşum amacı ve hizmetlerinden bahsettiği sunumunda gençler görüş ve önerilerini paylaşma imkanı buldular.     

Kamp, sosyo-kültürel, manevi değerler ve dünyada yaşanan gelişmeleri içeren seminer ve gezi programı ile sona erdi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/osmaniye-haberleri/osmaniye-aslantas-kis-kampi-nin-2-donemi-sona_236525/

http://www.milliyet.com.tr/osmaniye-aslantas-kis-kampi-nin-2-donemi-osmaniye-yerelhaber-1192953/

event-news-white

News from our associations