OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b1e02a1e858ac4376803674355622554d.jpg

Ankara’da “Uluslararası Medeniyet Köprüleri 2” Programı Gerçekleşti

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlediği Uluslararası Medeniyet Köprüleri 2 programı, 30 farklı ülkeden yaklaşık 150 misafir öğrenci katıldı.

 

Ankara’da misafir öğrencileri bir çatı altında toplayan Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği Uluslararası Medeniyet Köprüleri 2 programını gerçekleştirdi. Bu sene ikincisini gerçekleştirilen programın konuşmacısı Zimbabwe Âlimler Konseyi Başkanı Dr. Mufti İsmail Menk oldu.

 

Medeniyet Köprüleri kapsamında program salonu fuaye alanında 30 farklı ülkeden misafir öğrenci ülkelerinin medeniyet coğrafyamızda bıraktığı izler, değerler ve şahsiyetler hakkında katılımcılara sunum yapıldı.

 

Sunumların ardından program Zimbabwe Âlimler Konseyi Başkanı Dr. Mufti İsmail Menk’in “Kardeşliğin Anahtarı: Sevgi” konulu konferansı ile devam etti. Farklı coğrafyalardan yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı konferans soru cevap kısmı ile devam etti.

 

Program sonunda ise kendi ülkelerini tanıtacak stantlar açan misafir öğrenciler, Dr. Mufti İsmail Menk’e ülkelerinin kültürü, yöresel yemekleri ve kıyafetleri hakkında bilgi verdi. Program hatıra fotoğrafı ile nihayete erdi.

event-news-white

News from our associations