OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/dff93e2e1d32445c89b20f0ac49c7dd6.JPG

Ankara’da Uluslararası Gençlik Buluşmaları Başladı

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, bu yıl gerçekleştirmeye başladığı “Uluslararası Gençlik Buluşmaları” programı kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerinde eğitim hayatına devam eden farklı coğrafyalardan misafir öğrencileri bir araya getiriyor.


29 Eylül Cumartesi günü Yenimahalle Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ilk program ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde üniversite eğitimlerine devam eden Fildişi Sahillerinden misafir öğrenciler bir araya geldi. Uluslararası  Gençlik Buluşmaları kapsamında gerçekleşen programda Fildişi Öğrenci Birliği gençleri, Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği aracılığıyla Ak Parti İstanbul Millet Vekili Hasan Sert, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Yakouba Atta ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürü Fatih Doğan ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.


Türkiye Geneli Fildişi Öğrenci Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin seçildiği toplantıda; gençlere duyulan güvenin ve dayanışmanın önemine değinildi. Sivil Toplum Kuruluşlarının da iştirak ettiği buluşmada Türkiye'nin misafir öğrencilere eğitimleri boyunca her türlü desteği sunduğu, bu anlamda Türkiye'ye minnet duyulduğu ve gençlerin eğitimlerine yapılan yatırımların asla unutulmayacağı ifade edildi.    
     

event-news-white

News from our associations