OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b32235541b60400db12586ecc70a7e94.jpeg

Ankara’da “Paylaş ki Kardeş Olasın Konferansları” Devam Ediyor

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonuyla gerçekleşen ve her hafta farklı konuların ele alındığı “Paylaş ki Kardeş Olasın Konferansları”na bir yenisi daha eklendi.

 

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği'nin organizasyonu ile düzenlenen "Paylaş ki Kardeş Olasın" konferanslarında bu hafta "Medya ve Algı Yönetimi" konusu işlendi. Asma Köprü konferans salonunda gerçekleşen programın sunumunu Sorwar Alam yaptı. Alam sunumunda  Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın sözlerinden alıntı yaparak: “Cenab-ı Allah’ın en büyük nimeti, lütfu, rahmeti teknolojidir. Teknoloji akıl işidir, siz teknoloji ile akla hayale sığmayan büyük işler yapabilirsiniz. Siyonizmin en büyük korkusu, ‘ya Müslümanlar teknolojiyi ele alıp bizden öne geçerse!’ düşüncesidir. Bunun için silikon vadisine milyarlar yatırıyorlar." diyerek medyanın teknoloji ile olan yakın ilişkisini vurguladı. 

 


Bugün, bütün insanlığa gerçeğin de ötesinde, hak olanın ulaştırılması için geleneksel medya ve web 2.0 teknolojileriyle hayatı çepeçevre kuşatan yeni medya araçlarının algı yönetimi tuzaklarından bahseden Alam, "Algı yönetiminin, bizi gerçeklerden nasıl uzaklaştırdığını, en büyük rezaletleri tarihi kahramanlıklar olarak gösterdiğini, nice hainleri birer kahraman olarak zihinlere kazıttığını bilmek durumundayız. Bu aydınlanma, algı yönetiminin baş aktörü olan medyayı topyekûn iyi tanımayı ve medyanın kanallarını, yönetim tarzını iyi analiz etmeyi gerektirmektedir" dedi.
 

event-news-white

News from our associations