OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3682.jpeg

Aksaray' da Misafir Öğrencilerin Mezuniyet Coşkusu

Aksaray Uluslararası Öğrenci Derneği, Aksaray Üniversitesinde eğitim gören ve bu yıl mezuniyete hak kazanan öğrencilerin katılımıyla mezuniyet programı düzenledi.

Uluslararaı Öğrenci Derneği, Aksaray Üniversitesinden bu yıl mezun olacak ve daha önceden mezun olan öğrencilerin katılımı ile "Eğitim ve Mezuniyet Üzerine Yeniden Düşünmek" konulu program gerçekleştirdi.  Programa konuk olarak katılan Aksaray Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Ahmet Duman, eğitimin yalnızca bir meslek edinme amacı taşımadığını,  mezuniyet sonrası kurulan ilişkiler ve yapılan çalışmaların toplumun ıslahına katkıda bulunması gerektiğini ifade ederek, öğrencilerin bulundukları toplumu olumlu anlamda dönüştürme çabası içinde olması gerektiğini belirtti.

Mezuniyet programına katılıp söz alan Aksaray Üniversitesi mezunu ve Kabil Maarif Okulu Müdür Yardımcısı Muhammed Maruf Gharib, eğitim hayatı boyunca gördüğü destekler sebebiyle katkıları için Aksaray UÖD’ye ve UDEF’e teşekkür etti.

Mezuniyet programında söz  alan TÜMED Orta Afrika Sorumlusu Doç. Dr. Mohammad Gueye, TÜMED’in mezuniyet sonrası öğrenciler için yaptığı çalışmalar ve öğrencilere sağlanan kolaylıklar konusunda sunum yaptı.

Aksaray Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fevzi Çay programda yaptığı konuşmada öğrencilere hitaben, “Mezuniyet vesilesiyle hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah hayatınız boyunca başarılı ve güzel bir ömür sürersiniz. Artık birer Türkiye mezunu ve Türkiye’nin gönüllü elçileri olarak ülkemizle ülkeleriniz arasında köprü görevi göreceksiniz. Burada edindiğiniz tecrübeyle ülkelerinize hizmet edeceksiniz." dedi.

event-news-white

News from our associations